شناسایی و تشخیص و مقابله با حملات سایبری     تست نفوذ پذیری و ارزیابی امنیت    مقاوم سازی سامانه ها,سایتها و سرورها و پیاده سازی فایروال های سخت افزاری و نرم افزاری     ارزیابی امنیت , تست نفوذپذیری به روش های White-Black با ارائه گزارشات امنیتی     سامانه هوشمند کنترل تردد و پایش پارامترهای محیطی (ICMS-Smart Gate)

info@apfz.ir

024-91002424

مجازی سازی سرور

مجازی سازی شبکه های کامپیوتری ، تلاشی ارزشمند در جهت استفاده و نگهداری بهینه از منابع موجود و برخورد یافته با مشکلات ناخواسته است. امروزه استفاده فراوان از مجازی سازی و همچنین استفاده از امکانات آن از جمله رایانش ابری سبب شده تا این شرکت فعالیت های زیادی را جهت کسب تجربه پیرامون این علم انجام دهد و از این رو آمادگی خود را جهت انجام انواع پروژه های مجازی سازی اعلام می دارد.

مجازی سازی سرور با Citrix

  • XenMotion که برای جابجایی ماشین مجازی بصورت live به سرور دیگر بکار میرود.
  • قابلیت Live Storage Migration برای جابجایی دیسک ماشین مجازی به یک دیتااستور دیگر
  • قابلیت high availability مشابه HA در vmware
  • قابلیت  memory overcommit برای استفاده اشتراکی از حافظه رم بین ماشین های مجازی
  • قابلیت site-to-site disaster recovery مشابه SRM  در vmware که برای ریکاورکردن ماشین های مجازی در مواقع بحران استفاده میشود.
  • قابلیت استفاده از vGPU برای ماشین های مجازی
  • قابلیت USB Pass-Through برای اتصال فلش usb به ماشین های مجازی
  •  

مجازی سازی سرور با vmware

  • محصول VMware vSphere نرم افزار و راهکار مجازی سازی سرور شرکت vmware محسوب میشود. هسته اصلی این محصول vmware esxi میباشد که روی سرورهای فیزیکی موجود در دیتاسنتر نصب شده و ماشین های مجازی روی این hypervisor نصب شده و بالا می آیند.این هایپروایزر از نوع bare-metal بوده به این معنا که مانند vmware workstation وابستگی به سیستم عامل میزبان برای نصب ندارد و esxi مستقیما روی سرور نصب میگردد.انواع سیستم عامل ها و پلتفرم ها ( ویندوز ، مکینتاش ، لینوکس ، یونیکس و … ) میتواند بصورت ماشین مجازی یا به اصطلاح vm روی سرورهای ESXi  نصب و راه اندازی گردند بدون اینکه اختلالی در کار یکدیگر ایجاد کنند.ایجاد کلاسترینگ در شبکه بوسیله هایپروایزر esxi و مجموعه ابزارهای موجود در نرم افزار vmware vsphere بسادگی ایجاد میشود و در صورت بروز مشکل در سرورهای فیزیکی دیتاسنتر ، سرویس ها و ماشین ها مجازی بدون قطعی و down time و یا با حداقل قطعی بکار خود ادامه دهند.آخرین ورژن esxi در حال حاضر 6.7 بوده و نسبت به نسخه قبلی خود یعنی 6.5 بهبودها و پیشرفتهای خوبی داشته است. نکته ای که باید ذکر شود نصب vmware esxi به تنهایی بستر مجازی سازی را تکمیل نکرده و لازم است از دیگر ابزارهای موجود در محصول vsphere استفاده نمود.نرم افزار vmware vCenter دیگر کامپوننت کاربردی دیگر در مجموعه نرم افزاری vsphere بوده که خیلی از قابلیتهای پیشرفته یک دیتاسنتر واقعی با نصب و تنظیم این نرم افزار میسر شده و قابلیتهای قدرتمندی را به بستر مجازی ما اضافه میکند.
  • با این مقدمه خاطرنشان میشود که امن پردازان فناوری زنجان بار سنگین طراحی ، پیاده سازی و مانیتورینگ سرویس مجازی سازی شما را به عهده گرفته و خاطر شما را آسوده میکند.