شناسایی و تشخیص و مقابله با حملات سایبری     تست نفوذ پذیری و ارزیابی امنیت    مقاوم سازی سامانه ها,سایتها و سرورها و پیاده سازی فایروال های سخت افزاری و نرم افزاری     ارزیابی امنیت , تست نفوذپذیری به روش های White-Black با ارائه گزارشات امنیتی     سامانه هوشمند کنترل تردد و پایش پارامترهای محیطی (ICMS-Smart Gate)

info@apfz.ir

024-91002424

خدمات اکتیو شبکه

حفظ امنیت در ارائه خدمات اکتیو

 

خدمات اکتیو شبکه به خدماتی مانند نصب آنتی ویروس شبکه، پیکربندی تجهیزات شبکه و مواردی از این دست گفته می‌شود. هر شبکه‌ای وابسته به ساختار و همچنین موارد مورد نیاز خدمات اکتیو مختلفی می‌خواهد و نمی‌تواند بدون نیاز سنجی خدمات شبکه اقدام به انجام خدمات اکتیو پرداخت. هزینه خدمات active به میزان نفر ساعت کار و همچنین میزان تخصصی بودن خدمت بستگی زیادی دارد.

انواع خدمات اکتیو شبکه

 • مودم:

  یکی از اولین وسایلی که شما در راه اندازی شبکه به آن احتیاج پیدا می‌کنید، مودم خواهد بود که آن را باید از شرکتی که به شما اینترنت می‌دهد دریافت کنید. با استفاده از مودم می‌توانید سرورها و کامپیوترهای خود را به اینترنت وصل کنید اما هر چه کامپیوترهای شما بیشتر باشد، به طبع تعداد بیشتری مودم هم نیاز دارید.

 • روتر:

  نوع دیگری از وسایل مورد نیاز برای خدمات اکتیو شبکه، روتر می‌باشد که کاری که انجام می‌دهد این است که ترافیک دیتا و داده را بین چندین شبکه مرتبط کرده و انتقال می‌دهد. روتر ها اندازه های متفاوتی دارند حتی بعضی از آن ها فقط به یک کامپیوتر متصل می‌شوند، پس بهتر است قبل از انتخاب به دقت انواع روتر ها را بررسی کنید

 • فایروال:

  فایروال به عنوان یک فیلتر کننده در بخش خدمات اکتیو به کار می‌رود و وظیفه مهمی را انجام می‌دهد و آن هم این است که از دسترس افراد به اطلاعات مهم موجود در شبکه جلوگیری می‌کند. به طور کلا در بیشتر موارد اگر شخصی خواهان یکسری اطلاعات باشد، اطلاعاتی که در دسترس وی قرار می‌گیرد اول از این سد مهم عبور می‌کند.

 • سوئیچ شبکه:

  از سوئیچ شبکه زمانی که می‌خواهند دستگاه ها را به یکدیگر وصل کنند استفاده می‌شود؛ یعنی دستگاه ها را در شبکه های بزرگ کامپیوتری LAN به هم متصل می‌کنند. سوئیچ های شبکه از ۴ تا ۲۴ پورت متفاوت هستند و شما باید بنابر توانایی شبکه خود این سوئیچ ها را خریداری کنید. سوئیچ شبکه از خدمات اکتیو شبکه است که اهمیت ویژه ای دارد.

 • اکسس پوینت:

  اکسس پوینت ها عضوی از خدمات شبکه هستند و در مواقعی از آن ها استفاده می‌شود که شما به یک شبکه بی سیم احتیاج دارید. این دستگاه را در هر منطقه ای که بخواهید می‌‌توانید قرار دهید؛ به طوری که می‌تواند در ناحیه ای قرار بگیرد که مودم وجود ندارد.

 •  
 •