شناسایی و تشخیص و مقابله با حملات سایبری     تست نفوذ پذیری و ارزیابی امنیت    مقاوم سازی سامانه ها,سایتها و سرورها و پیاده سازی فایروال های سخت افزاری و نرم افزاری     ارزیابی امنیت , تست نفوذپذیری به روش های White-Black با ارائه گزارشات امنیتی     سامانه هوشمند کنترل تردد و پایش پارامترهای محیطی (ICMS-Smart Gate)

info@apfz.ir

024-91002424

فایروال

در سیستم ارتباطات و شبکه های امروزی، استفاده از اینترنت تقریبا در همه بخش ها تکامل یافته است. رشد نرخ استفاده از اینترنت، علاوه بر این که مزایایی به همراه داشته، باعث سهولت در ارتباطات روزمره با اهداف شخصی و سازمانی شده است.

از طرف دیگر باعث به وجود آمدن مشکلاتی از قبیل مسائل امنیتی و هک شدن نیز شده است. از این رو، وجود دستگاهی تحت عنوان فایروال به منظور محافظت از رایانه شخصی و داده های سازمان جهت مقابله با این تهدیدات امنیتی، امری ضروری و غیر قابل اجتناب می باشد.

یک فایروال دستگاه یا ترکیبی از سیستم های مختلف می باشد که بر جریان ترافیک بین بخش های متمایز شبکه نظارت می کند. یک فایروال به منظور محافظت از شبکه در مقابل تهدیدات و همچنین ممانعت از آن ها در سطوح از پیش تعیین شده استفاده می گردد.

فایروال نه تنها جهت امنیت سیستم در مقابل تهدیدات خارجی استفاده می شود، بلکه در مقابل تهدیدات داخلی نیز، امنیت را برقرار می نماید.

اجزا اصلی یک سیستم فایروال به قرار زیر می باشد:

  • Perimeter router
  • Firewall
  • safe tunnels
  • IDS

فایروال فورتی نت

فایروال فورتی نت مدل FG-200E یک فایروال سخت افزاری امنیت شبکه بوده و به آسانی قابلیت شناسایی و پاك سازی شبكه های آلوده به تهدیدات امنیتی را در مقایسه با سایر محصولات مشابه را داراست.  فایروال FortiGate بیشترین اطمینان امنیتی را به صورت یكپارچه شامل موارد firewall, VPN, antivirus, intrusion detection, prevention, Web filtering, antispam, antispyware و traffic shaping برروی یك دستگاه ارائه می دهد. فورتی نت پیشرفت قابل توجهی در بازار تجهیزات شبکه در زمان بسیار كوتاهی از خود نشان داده است. سری های فایروال فورتی گیت بیشترین سطح امنیت موجود را با تركیب بهترین و برترین برنامه های كاربردی شامل فایروال ، آنتی ویروس ، سیستم جلوگیری از نفوذ ، VPN ، فیلتر سایتها ، جلوگیری از هرزنامه ها و مدیریت ترافیك شبكه ارائه می دهد

فایروال Kerio

فایروال سخت افزاری کریو کنترل به صورت اتوماتیک لایه های امنیتی را پیدا کرده و مانع از اعمال تهدیدات در شبکه می شود تا زمانی که مدیر شبکه انعطاف پذیری های مورد نظرش را با استفاده از Policy Tools ها نسبت به کاربران اعمال کند و تنظیمات لازم در جهت کنترل مدیرت پهنای باند، مانیتورینگ دقیق شبکه و اتصالات IPSec V.P.N برای دسکتاپ ها، دستگاه های موبایل و سایت های مختلف و … را انجام دهد.

 

فایروال Cyberoam

فایروال سایبروم Cyberoam یک سیستم یکپارچه امنیتی است که میتواند بصورت یک دیواره آتش از شبکه ها در مقابل تهدیدات ترکیبی و با استفاده از سیاستهای منحصربفرد مبتنی بر هویت کاربر یا IP محافظت نماید.

فایروال سایبروم مجموعه ای از سیستم های امنیتی نظیر دیواره آتش، قابلیت پشتیبانی از ایجاد شبکه خصوصی مجازی، ضدویروس و ضد جاسوس افزار درگاه اینترنت، ضد هرزنامه درگاه اینترنت، تشخیص و مقابله با نفوذ، سیستم نظارت بر محتواي وب و برنامه، مدیریت پهنای باند، مدیریت چند لینک اینترنتی و قابلیت ارائه گزارشات کامل از نحوه استفاده اینترنت در شبکه میباشد که همگی روی یک دستگاه تعبیه شده اند و به کمک کنسول مرکزي سایبروم بطور متمرکز کنترل میشود.